„Historie Lorety v Rumburku (1707-2007)“, vstupní budova Lorety - 300 let loretánského areálu v dobových fotografiích a dokumentech. „Loretánské podzemí v Rumburku“, vstupní budova Lorety - Krypty a odvodňovací chodby a další podzemní prostory v plánech a fotografiích. „Kapucínský konvent v Rumburku (1683-1950)“, ambit Lorety - Kapucínský klášter v Rumburku v plánech, fotografiích a dobových dokumentech.
VíceInteraktivní expozice nadchne všechny, kteří touží objevovat krajinu Českého Švýcarska všemi svými smysly. Umožní Vám nahlédnout do nejskrytějších zákoutí místní přírody a dozvědět se něco o historii a kulturních hodnotách tohoto jedinečného území. Součástí výstavy rozmístěné ve dvou patrech jsou interaktivní exponáty (větrný mlýn, lososí cesta, labyrint v krajině...) a také panoramatická projekce znázorňující zrození krajiny. Zlatým hřebem je projekce dvacetiminutového emotivního filmu "Krajina tajemství" doprovázeného charismatickým výkladem herců Františka Němce a Vladimíra Dlouhého.
VíceTrvalá prezentační výstavka prací výtvarníků, jejichž tvorba je spjata s Varnsdorfem a přilehlým regionem.
VíceExpozice mapující obecně nepříliš známou kapitolku historie je průběžně doplňována a obměňována v závislosti na nových objevech souvisejících s regionem. Zajímavé dokumenty a fotografie jsou logicky propojeny řadou trojrozměrných exponátů z vlastnictví členů svazu.
VíceNejvětší sláva a rozkvět thunovského sídla. – Salony v přízemí západního křídla, obrazárna, hlavní obytné pokoje piana nobile v jižním křídle a zámecká kaple sv. Jiří. Návštěva u knížete Františka Thuna - Děčínský zámek za časů nejvýznamnějšího člena rodu, někdejšího premiéra rakouské vlády a českého místodržícího. – Soukromé pokoje v přízemí jižního křídla, dětské pokoje, reprezentační salony v západním křídle i pracovna posledního majitele v severním křídle.
VíceStředověké keramické střepy, kosterní pozůstatky či ukázky drobných kovových předmětů a mnoho jiných zajímavostí je součástí nově otevřené výstavy v děčínském muzeu Město na Louce. Expozice sice už v minulosti patřila mezi stálé oblíbené výstavy, nyní si ji však návštěvníci mají možnost prohlédnout po několikaměsíční přestavbě. Expozice je věnována archeologickým výzkumům na Mariánské louce v 80. letech minulého století, díky nimž se podařilo zmapovat historii osídlení v této lokalitě. V nově rekonstruované expozici ptactva, nyní nainstalované v nejmodernějších prosvětlených vitrínách, nejen uvidíte, ale i uslyšíte nejznámější i méně známé okřídlence toho kraje. Expozice Gotická plastika na Děčínsku představuje nejvýzamnější dochované plastiky z Děčína a přilehlých i vzdálenějších obcí, počínaje Madonou z poloviny 14. století, konče díly, která svým časovým zařazením i stylovou charakteristikou již hraničí s ranou renesancí první poloviny 16. století.
Více
Chřibská 197
407 44 Chřibská
Česká republika
Pondělí a středa: 7:00 - 16:30
Polední přestávka: 11:15 - 11:45